Mała torba z dużym potencjałem
Uniwersalna, jednodniowa torba taktyczna na ramię. Kształtem nawiązuje do używanej w armii USA od lat 60 XX w. torby do przenoszenia miny przeciwpiechotnej M18A1 zwanej Claymore. Uzupełnia naszą ofertę toreb o szerszym zastosowaniu, nie tylko do bushcraftu i turystyki, lecz także innych aktywności outdoorowych lub miejskich. Rozwiązania zastosowane w torbie Claymore docenią też użytkownicy broni palnej, ponieważ do uniwersalnych płaskich kieszeni idealnie pasują magazynki AR/AK.
Solidne materiały pod ręką
Dzięki zastosowaniu Cordury 500D, znacznie wytrzymalszej od tradycyjnego nylonu i poliestru, torba Claymore jest dużo odporniejsza na przetarcia. Spokojnie można wybrać się z nią do miasta i używać codziennie np. jeżdżąc do pracy lub na uczelnię. Nasz Claymore sprawdzi się również jako torba taktyczna, w której ekwipunek będzie bezpieczny nawet przy przechodzeniu przez gęsty las lub między skałami. Zapięcie na rzep i zatrzaski ochroni drobiazgi przed wypadnięciem.
Dobrze zorganizowane miejsce
By zwiększyć potencjał torby Claymore, wyposażyliśmy ją w czternaście kieszeni. Dzięki temu może być wykorzystywana jako torba typu go bag, mieszcząc zapasową amunicję, manierkę i lekką kurtkę (np. Windrunner lub Tramontane). Użytkownikom, którzy chcą być zawsze gotowi, może posłużyć za większy organizer EDC. Torba Claymore pomieści np. litrową butelkę, składaną piłę, małą siekierę, etc. Uzupełnia naszą ofertę wypełniając lukę między ośmiolitrową torbą Haversack a mniej pojemną, dwuipółlitrową Essential Kit Bag.
Na zewnątrz – wygoda i dostępność
W sytuacji awaryjnej może nie być czasu na przeglądanie bagażu. Dlatego zewnętrzne kieszenie rozmieściliśmy tak, by dostęp do nich był jak najszybszy. Z przodu torba Claymore ma dwie duże naszyte kieszenie zapinane na rzepy i (w razie potrzeby) na zatrzaski. W każdej z nich są po dwie płaskie kieszonki, skrojone idealnie pod magazynki AR/AK. Chcąc wykorzystać tył torby, również tam umieściliśmy trzy kieszonki. Razem daje to aż dziewięć kieszeni, z czego siedem płaskich i dwie naszyte.
Wewnątrz – bezpieczeństwo i porządek
Zabezpieczona zamkiem błyskawicznym prostokątna przegroda torby dzieli się na cztery płaskie kieszenie i wolną przestrzeń, która pomieści np. notatnik lub tablet. Oprócz tego w tylnej ściance jest jeszcze jedna, zasuwana kieszeń na cenne przedmioty, np. zabezpieczone dokumenty lub pieniądze. Łącznie pięć kieszeni i wolna przestrzeń między nimi. Klucze i inne drobiazgi można powiesić na pętelkach tak, by były dostępne od ręki.
Torba na ramię pełna historii
Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów ekwipunku żołnierza armii USA w czasie wojny w Wietnamie był Bandolier M7. To zapinana na zatrzaski torba militarna z dwiema kieszeniami. W jednej przenoszono minę przeciwpiechotną M18A1 nazywaną Claymore (jak duży szkocki miecz). W drugiej mieściło się urządzenie odpalające M57 i tester zasilania. Po detonacji każdej miny żołnierzowi zostawała jedna taka torba, którą z czasem zaczęto nazywać po prostu claymore bag i wykorzystywać do noszenia ekwipunku. Była przerabiana, używano jej również po zakończeniu służby. Torba wojskowa na ramię stała się na tyle popularna, że zaczęto produkować jej cywilne odpowiedniki.
Reviews
There are no reviews yet.